جدیدترین مطالب

 
مضحکه انتخابات، کماندوهای محجبه و فمینیستهای اسلامی
پنجشنبه, 6th جولای, 2017 | تازه ها, شهلا نوری, مقالات, ویژه

شهلا نوری:

چند ماه به مضحکه انتخابات مجلس دهم رژیم اسلامی باقی مانده است. در این میان کسانی که خود از چهره های اصلی تحکیم تبعیض علیه زنان بوده اند مجددا شروع به بازار گرمی کرده اند و با طرح مسئله “سهم ۳۰ درصدی زنان در فهرست انتخابات” به میدان آمده اند‫. از طرف دیگر فمنیستهای اسلامی و تعدادی فعال حقوق زن طبق قوانین اسلامی نیز با ترفندهای جدید به میدان آمده اند. فاطمه و فائزه هاشمی، الهه کولائی، مریم حیدری و دیگر عناصر موئث در کنار برادران و آخوندهای نر نظام ضد زن بخوبی میدانند که هدف اصلیشان ورود مجدد به نهادهای اصلی قدرت برای حفظ رژیم اسلامی است‫. اما تحرکات در جبهه اصلاح طلبان حکومتی و ملی مذهبی ها دیدنی تر است.

اولیها توهم پراکنی نمی کنند و خودشان پاره تن نظم ارتجاع ضد زن اند. اما دومی ها، که قبلا آش نذری پخش میکردند با ساختن یک کلیپ آنچنان برای مضحکه انتخابات رژیم بازار گرمی و توهم پراکنی میکنند که خودشان هم از اینهمه هنرنمایی در تعجب هستند. در این کلیپ شما با تعدادی از فعالین عرصه “حقوق زن” روبرو می شوید که با التزام کامل به قوانین رژیم اسلامی، زنان را به شرکت در انتخابات مجلس با دو سه شعار مسخره مانند: “۵۰ کرسی برای زنان”، “من کاندیدا می شوم” و دادن “کارت قرمز به کاندیداهای زن ستیز” دعوت میکنند! گزافه گویی و توهم پراکنی را ژیلا شریعت پناه، “قرآن پژوه” و “پژوهشگر حوزه زنان” کامل کرد و در یک سخنرانی صحبت از “برابری زن و مرد مندرج در قرآن” کرد و زنان را به مشارکت سیاسی مبنی بر “شایستگی هایشان” دعوت کرد!؟ فمینیستهای اسلامی که با ژست “نمایندگی مطالبات زنان جامعه ایران” به میدان آمده اند، بارها التزام خود به قوانین اسلامی را به رخ ببینده میکشند و همزمان و در کمال وقاحت از برابری زن و مرد صحبت می کنند.

واقعیت اینست که هم کماندوهای محجبه اصولگرا و هم اصلاح طلبان حکومتی با لچکهای رنگارنگشان، بخوبی می دانند که حضور و عدم حضورشان در مجلس مرتجعین اسلامی ذره ای تغییر در زندگی زنان جامعه ایران که سالهاست به فقر و فلاکت، تن فروشی اجباری، اعتیاد، کارتن خوابی، صیغه اسلامی، زندان و اعدام و سنگسار محکوم شده اند، ایجاد نمی کند. مردم این جامعه با کل این نظام سر جنگ دارند‫. این بازی سیاسی برای گذر از وضعیت بحرانی اقتصادی ‫- سیاسی و اجتماعی موجود در ایران است. عمر این خیمه بازی چند هفته ای بیش نیست و بعد از نمایش مضحکه انتخابات به تاریخ سپرده می شود‫.

جنبش سرنگونی طلب و جنبش آزادی زن

زنان در جنبشهای جاری و بخصوص جنبش آزادی زن منتظر فرصتی برای درهم کوبیدن ماشین جنایت و اختناق اسلامی از صحنه جامعه ایران هستند. جنبش آزادی زن نه تنها در ایران بلکه در کل منطقه اسلامزده از نقش خود در عقب راندن جنبش اسلام سیاسی آگاهی دارد‫. تحولات منطقه بخصوص در تونس، ترکیه و عراق گواه آشتی ناپذیری جنبش آزادی زن با ارتجاع اسلامی است‫. جنبش آزادی زن در ایران نه فقط وقعی به این تبلیغات پوچ ضد زن نخواهد گذاشت بلکه بساط اسلام و آپارتاید جنسی در ایران را برسر بانیانش ویران خواهد کرد. ستم بر زن یکی از ارکان انباشت سرمایه است و حکومت اسلامی به این نابرابری و تبعیض بنیادی آپارتاید جنسی را هم اضافه کرده است. حکومت اسلامی با ایجاد آپارتاید جنسی و سمبل آن حجاب بنا شد‫. این نظام را باید بر سر سازندگانش اعم از زن و مرد خراب کرد‫. *

« « دریای مدیترانه گور جمعی،قتل عام جستجوگران یک ماواء
هر سال یک جایزه به حواریون رژیم اسلامی! » »

پاسخی بگذارید


 

2020 - تمامی حقوق متعلق به سازمان آزادی زن است.

طراحی لاگ